Aventinus Nyelvstúdió Aventinus Nyelvstúdió

Robina Iskola

Műhelyfoglalkozások: Online tananyagok

ISZE Tehetségsegítő Tanács NTP-HTTSZ-21-0008 pályázati programja keretében műhelyfoglalkozásokat szervez Online tananyagok ELSŐS tanulóknak címen.

2022. március 10-én és 2022. március 17-én 16 órától kerül megrendezésre alsós tanítók számára.

Főbb témakörök:
  • A programozott oktatás módszertani háttere.
  • Robina Iskola tananyag felépítése, használatának tapasztalatai.
  • Tanítási óra megszervezése online feladatok használatával (óraterv készítése és elemzése).
  • Robina Iskola tananyag használata a tehetséggondozáshoz és a felzárkóztatáshoz.
  • Az online feladatsorok összeállításának szempontjai (motiváció, komplexitás, visszatérő fejlesztési célok…).
  • Online feladatok tervezése.
Szeretettel várjuk azokat a kollégákat, aki a gyakorlatban is használni szeretnék tananyagunkat.

A program résztvevői által összeállított, jól sikerült feladatokat, ha készítőik is hozzájárulnak, akkor a nevük megjelölésével közzétesszük a https://robina-iskola.hu/ webhelyen.
  • Az online tananyagot használó pedagógusok eszköztára bővül.
  • A tanfolyamon részt vevők saját feladataikat is használhatják saját óráikon.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. A jelentkezők létszáma elérte a maximális számot.

Támogatott program címe: ISZE Tehetségsegítő Tanács 2021/2022.
Azonosítója: NTP-HTTSZ-21-0008

Az esemény megvalósítását támogatják:

Szerző: Dr. Mayer Virág

Közzétéve: 2022-03-05 20:38:33

Online elsős tananyagok - Szakmai nap 2022.

2022. február 21-én 16 órától és 2022. február 28-án 16 órától kerül megrendezésre az ISZE Tehetségsegítő Tanács online szakmai fóruma, amely elsősorban alsós tanítók számára kíván segítséget nyújtani a digitális eszközök használatához.

FONTOS: A 2022. február 21-én megrendezésre kerülő fórumra résztvevőinek száma elérte, a Google Meet által biztosított 100 főt, ezért már csak 2022. február 28-ára lehet jelentkezni.

A fórumon bemutatásra kerül a Robina Iskola projekt, amely az olvasni még nem tudó kisdiákok számára is digitális tananyagot kínál szabadon felhasználható formában.

Kiemelt témánk: A magyar nyelv tanítása a vegyes (online-jelenléti) térben drámapedagógia eszközökkel. Nem csak elsőben.

A projekt honlapja: https://robina-iskola.hu

A Robina Iskola online tananyag célja segíteni a tanítók, tanulók és szülők munkáját.
  • Tehermentesíteni a pedagógusokat.
  • Megkönnyíteni a differenciált oktatást.
  • Lehetővé tenni az önálló otthoni tanulást.
  • Játékosan tanítva, növelni motivációt, ezáltal növelni a koncentrációt is.
A tananyag olyan tanulókat is aktivizál, akiknek feladattudata, feladattartása nem kialakult. Az eltérő nehézségű feladatsorok megkönnyítik a differenciált oktatást.

Színesíti az órát, változatosabbá teheti az órai tervezést.

A feladatsorok egymásra épülése és vezetése segítik az otthoni önálló tanulást és az iskolai önálló munkát, ezáltal tehermentesítheti a szülőket és a pedagógusokat is egyaránt.

Nem kell hozzá más csak egy mobiltelefon vagy táblagép vagy PC és internet kapcsolat.

A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Jelentkezni következő űrlap kitöltésével lehet (2022. február 21-én 9 óráig): Az űrlapon megadott email címre a rendezvény előtt fél órával megküldjük a belépéshez szükséges linket.

Támogatott program címe: ISZE Tehetségsegítő Tanács 2021/2022.
Azonosítója: NTP-HTTSZ-21-0008

Az esemény megvalósítását támogatják:

Szerző: Gál Tamás

Közzétéve: 2022-02-15 07:01:26